Informatyka i Ekonometria

Studia I stopnia – licencjackie 3-letnie
Kierunek przygotowuje studentów do wykonywania w przyszłości obowiązków analityka danych w organizacjach, w których stosuje się narzędzia informatyczne, matematyczne, statystyczne, ekonometryczne. Posiada on/ona umiejętności zarządzania sieciami, budowania prostych aplikacji w językach strukturalnych, obiektowych i skryptowych, budowania i identyfikacji modeli matematycznych, statystycznych i ekonometrycznych dla potrzeb analizy danych i prognozowania.
Zawód
- analityk danych biznesowych
- wdrożeniowiec systemów IT dla zarządzania
- programista aplikacji biznesowych
- informatyk systemów BI
- specjalista modelowania ekonomicznego
Perspektywy zatrudnienia
- firmy informatyczne
- przedsiębiorstwa
- banki, urzędy i inne instytucje
- centra przetwarzania danych
- własna firma


Studia II stopnia – studia magisterskie 2 letnie
Absolwent jest przygotowany do twórczego działania i rozwiązywania złożonych, interdyscyplinarnych problemów z zakresu ekonomii, gospodarki i zarządzania, z wykorzystaniem informatycznych technik wspomagania decyzji oraz metod i narzędzi matematycznych, statystycznych i ekonometrycznych. Uzyskane umiejętności, w tym prowadzenia działalności biznesowej w sektorze IT, umożliwiają podjęcie pracy w firmach informatycznych, doradczych, administracji oraz w gospodarce.
Opis programu kształcenia
Studia II stopnia na kierunku Informatyka i Ekonometria zakładają dużą elastyczność kształcenia ze względu na oczekiwane znaczące zróżnicowanie przygotowania i zainteresowań studentów. W programie kształcenia przewidziano 6 grup modułów obieralnych – w każdym z nich proponuje się co najmniej dwa przedmioty o profilu dostosowanym do specyfiki modułu. Specyfikę tę określono w taki sposób, aby student mógł uzyskać pogłębioną wiedzę bądź z analityki danych, bądź z e-biznesu z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej IT, bądź z zarządzania projektami informatycznymi. Student ma możliwości dostosowania swojego profilu do jednej ze ścieżek według własnych kompetencji. Dodatkowo przewidziano moduły obieralne umożliwiające uzyskanie kompetencji w dziedzinie nauk o zarządzaniu (dla studentów kończących studia pierwszego stopnia o profilu informatycznym, oraz z podstaw programowania dla studentów będących absolwentami studiów ekonomicznych).
Zawód
- specjalista analizy danych
- projektant IT dla zarządzania
- konsultant systemów IT
- menedżer projektów IT
- specjalista e-biznesu
Perspektywy zatrudnienia
- firmy informatyczne
- przedsiębiorstwa
- banki, urzędy i inne instytucje
- firmy doradcze
- własna firma
Studenckie koła naukowe na kierunku Informatyka i Ekonometria
Koło naukowe „Ekonometryk”
Koło Naukowe Ekonomii zostało założone w czerwcu 2013 roku. Celem działalności koła naukowego jest pogłębianie i popularyzowanie wiedzy z zakresu ekonomii, a także pobudzanie zainteresowań, zdobywanie wiedzy oraz praktycznego doświadczenia w zakresie ekonomii w skali makro i mikro.
Pozostałe koła naukowe
Koło Naukowe Informatyki Stosowanej „@Trend”
